SMS Wallet

Blog

E-SPORT – podsumowanie 2016 roku

18 January 2017

Kolejny rok za nami. Zaledwie dwa tygodnie temu świętowaliśmy początek nowego roku, a już mamy za sobą styczniowy turniej WESG, który odbył się w Chinach.  Polskie drużyny pokazały się z najlepszej strony – trzecie miejsce Virtus.Pro i drugie Team’u Kinguin po raz kolejny udowadnia, że Counter-Strike to nasza mocna strona.

Cofnijmy się jednak do roku 2016… 

Zacznijmy od TOP3 najpopularniejszych (według profesjonalnych graczy) gier minionego roku:

Na miejscu pierwszym - myślę, że bez zaskoczenia, ląduje Counter-Strike: Global Offensive. 6071 zarejestrowanych profesjonalnych graczy, blisko 2000 rozegranych turniejów i łączna wartość pieniężnych nagród wynosząca 18.9 miliona dolarów czyni grę od Valve Corporation i Hidden Path Entertainment numerem jeden na światowej scenie e-sportowej.

Miejsce Drugie należy do League of Legends. Pomimo większej pieniężnej puli nagród, wynoszącej blisko 30 milionów dolarów, gra od Riot Games plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby profesjonalnych graczy – 4311.

Trzecie i ostatnie miejsce rankingu należy do drugiej, równie popularnej gry z gatunku MOBA jaką jest Dota 2. Co ciekawe, w przypadku tej gry łączna pula pieniężnych nagród była największa i wynosiła aż 70 MILIONÓW DOLARÓW (!!!), jednak na trzecim miejscu ląduje z powodu liczby profesjonalnych graczy, których w minionym roku było 1693.

Graczami, którzy w 2016 roku zarobili najwięcej (według nagród za rozegrane turnieje) są : Li Peng (1.561 miliona dolarów) , Zhou Yang, Zhang Yiping, Zhang Ruida oraz Chu Zeyu – ta czwórka zarobiła ponad 1.526 miliona dolarów. Jak widać, najlepiej zarabiający gracze pochodzą z Azji, a wyżej wymieniona piątka dorobiła się tak dużych kwot grając profesjonalnie w „Dote”. Chcecie w przyszłości zarabiać miliony grając w gry? Jak widać, jest to możliwe, ale pamiętajcie – nie zawsze najpopularniejsza gra oznacza największe zarobki.

Załóż konto i zacznij działać

Załóż swoje konto